Latvijas IT klastera rīkotajā korporatīvajā hakatonā 5. un 6. novembrī, SEB Inovāciju centrā, tikās pārtikas un iepakojumu ražotāji no Latvijas, Lietuvas, Spānijas un Polijas ar dažādu valstu IT uzņēmumiem, kuri pieteicās risināt iesniegtos izaicinājumus.
Izaicinājumu dažādība parādīja gan Latvijas, gan citu valstu IT speciālistu augsto sagatavotības līmeni, kas spēj pielāgoties tirgus vajadzībām, radot inovatīvus risinājumus. Pārtikas un iepakojumu ražotāji nereti strādā ar skaitliski apjomīgu preču vai pakalpojumu daudzumu, tāpēc viedie risinājumi ir lielisks veids, kā dažādus darbus, kurus šobrīd darbinieki veic manuāli, nodot tenholoģiju ziņā.
Šogad Starptautiskajā pārtikas un iepakojumu hakatonā uzvaras laurus plūca Latvijas vadošais Mākslīgā Intelekta datorredzes tehnoloģiju izstrādes uzņēmums “APPLY”, kuri bija uzņēmušies risināt Spānijas pārtikas ražošanas uzņēmuma “Grupo Empresarial La Caña” izaicinājumu, kas bija komplicēts. Uzvarētāju komandas pārstāvji 2020. gada februārī dosies uz izstādi “Transfiere 2020”, kur jau 9. reizi tiksies zinātnes un tehnoloģiju pārstāvji no visas Eiropas.
“APPLY” pārdošanas un attīstības vadītājs Vismands Menjoks atzina, ka ““Grupo Empresarial La Caña” izaicinājums būtībā ir ļoti līdzīgs līdz šim risinātu problēmu apvienojums. Veikt kvalitātes kontroli 400 ķiršu tomātiem sekundē uzskaitot, klasificējot katru vienību pēc krāsas, izmēra un formas, rezultātā korelējot ar augļa garšas intensitāti. Būtībā - sekot un zināt, kas tiek piegādāts gala klientiem, kā TESCO, MAXIMA, Lidl un citiem, jo katrai kvalitātes grupai ir cita pārdošanas cena un vienošanās par piegādes kritērijiem. Iegūto informāciju var izmantot gan uzlabojot iepirkumu procedūras, gan cenu politiku, kā arī izmantot mārketinga nolūkos, lai parādītu nopietno pieeju kvalitātes rādītājiem potenciāli jaunajiem sadarbības partneriem.”
Visus izaicinājumus var apskatīt šeit.
Hakatona laikā norisinājās dažādas lekcijas un meistarklases, kuru laikā abu pušu uzņēmumi izaicināja gan domāt ārpus rāmjiem, gan piedalīties noderīgās biznesa izaugsmes treniņos. Kopumā hakatonā tika iesniegti 8 dažādi izaicinājumi no dažādām Eiropas valstīm, tostarp Latvijas, kuriem bija nepieciešami inovatīvi risinājumu, lai biznesu spētu padarīt konkurētspējīgāku caur digitalizāciju.
Ira Raciņa, Starptautiskā pārtikas un iepakojumu ražotāju hakatona galvenā organizatore (Latvijas IT klasteris), min: “Šobrīd tirgus pasaulē ir daudzveidīgs un mainīgs, tāpēc svarīgi, ka Latvijas un citi IT profesionāļi spēj sekot līdzi un reaģēt uz konkrētām vajadzībām. Šobrīd Latvijas IT klasteru biedru vidū arvien izteiktāka kļūst vēlme doties izpētīt arvien jaunus tirgus, tamdēļ starpnozaru un vienlaikus starptautiski korporatīvie hakatoni ļauj veiksmīgāk izprast citu valstu vajadzības, biznesa domāšanu un iepazīt potenciālos sadarbības partnerus.”
Latvijas IT klasteris ir biedrība, kas kopš 2000.gada apvieno Latvijas informāciju tehnoloģiju uzņēmumus kopīgām iniciatīvām - eksporta atbalstam, kā arī tehnoloģiju izmantošanas un nozaru digitalizācijas veicināšanai. Latvijas IT klasteris ir ieguvis Eiropas klasteru izcilības sudraba sertifikātu.
Pasākums “Starptautiskais pārtikas un iepakojumu ražotāju hakatons” notiek projekta DIGICLUSTERS ietvaros un to finansē Eiropas Savienības COSME programma. Projekta DIGICLUSTERS mērķis ir attīstīt Eiropas stratēģisko klasteru partnerību viedās specializācijas investīcijām (ESCP-S3), lai veicinātu digitālo transformāciju pārtikas un tās iepakojuma nozarē, izmantojot klasteru organizētus starpnozaru hakatonus. Projektu DIGICLUSTERS Latvijā īsteno Latvijas IT klasteris.
*Šī raksta saturs ataino tikai autora viedokli un ir vienīgi viņa atbildība; nevar uzskatīt, ka tas atspoguļo Eiropas Komisijas un/vai Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras (EASME) vai kādas citas Eiropas Savienības struktūrvienības viedokli. Eiropas Komisija un Aģentūra neuzņemas nekādu atbildību par rakstā esošo informāciju.
Comments